מערכות לסריקת ברקוד

מערכות סריקת ברקוד הן מערכות מיוחדות שמנפיקות ברקודים, מסוגלות לקרוא את נתוניהם ולהעבירם למערכת ממוחשבת. מערכות סריקה אלו כוללות את הברקוד עצמו, סורקי ברקוד, חיבור למערכת ממוחשבת כמו קופה רושמת או מחשב, וכן מדפסות ברקוד.

לדוגמה, מסמך שקודד על ידי ברקוד שהודפס במדפסת לייזר על נייר איכותי, ניתן כיום לסרוק בחזרה באמצעות הברקוד וכך לתייק אותו במהירות באמצעות חתימה דיגיטאלית.

אודות הברקוד

מערכות ברקוד מורכבות ראשית מברקוד, שהינו קוד דיגיטלי המורכב מתווים של מאותיות או מספרים, המופיעים כסדרת קווים או נקודות. קוד זה מודבק או מודפס על מוצרים, ניירת או אריזות שונות, ומשמש למגוון מטרות של תמחור וקטלוג מוצרים. יש לציין כי קיימים שני סוגים עיקריים של ברקוד – הראשון הוא ברקוד חד ממדי הכולל עד 20 תווים, והשני הוא ברקוד דו ממדי המכיל כמות של עשרות או מאות תווים.

סורק ברקוד

סורק ברקוד הינו מכשיר או פונקציה מיוחדת לקריאת קודי ברקוד, המוצע בשוק כמכשיר נייד או נייח המבוסס על מספר שיטות של שירותי סריקה:
• סורק CCD – קורא את הקודים בעזרת אור אדום מיוחד, שמאיר את תווי הברקוד ומפענח את התמונה המתקבלת לתכנים.
• סורק לייזר – קורא את הקודים באמצעות חיישני לייזר הסורקים את הקוד וממרים אותו לתכניו.
• אימג’ר – טכנולוגיה המצלמת את הברקוד, מפענחת את התמונה המתקבלת וממירה אותה לתכניה.

מערכת סורק הברקוד

בין אם מדובר בעמדת מחשב או בקופה רושמת, מערכות הסריקה מאפשרות לקרוא, לערוך ולנתח את הנתונים אשר נשלחו אליהן ממכשירת בדיקת ברקודים. בעזרת המערכות הללו ניתן לסרוק מסמכים שונים בעלי ברקוד, כמו מחירון, טפסים וחוזים חתומים, תעודות משלוח וחשבוניות. מערכות הסריקה מאפשרות צפייה שוטפת בכל מסמך סרוק, וקטלוגו בהתאם למאפייניו השונים כגון סוג המסמך, תאריכים או מסמכים הדורשים ביצוע של פעולות נוספות. כמו כן, בחלק מהמערכות ניתן לסרוק גם מסמכים באופן ישיר וללא ברקוד, וזאת בעזרת פונקצית סריקה ישירה שניתן להתקינה במגוון סוגי מערכות כמו חשבשבת, פריורטי או אינטגרל.

כיצד פועלת מערכות סריקת ברקוד

מערכות סריקת ברקוד מאפשרות הדפסה של מסמכים מסוגים שונים עם ברקוד, המכיל נתונים שונים של המסמך כמו תאריכים, מספר לקוח או מספר תעודה. כאשר מבוצע משלוח, מסמך המקור נמסר לידי הלקוח, ולחברה חוזר העתק החתום על ידיו. העתק זה נסרק על ידי החברה באמצעות מכשיר סריקה שמחובר למערכת המחשב של הארגון. מערכת הסריקה מזהה את הברקוד ונתוניו ומעבירה אותם למחשב באופן מסווג ושמור, המאפשר נגישות ואחזור קל של מידע. כאשר יש צורך לאתר את המסמך הסרוק מספיק להקליד את אחד מנתוניו המופיעים בברקוד, כמו קוד לקוח או מספר תעודה, והמסמך המבוקש יעלה על צג המחשב. את המסמך המוצג ניתן לפקסס, להדפיס או לשלוח במייל. כמו כן, ניתן להפיק דוחות שוטפים של המידע הסרוק לצרכי ביקורת, סטטיסטיקה, ניתוח, מעקב ופיקוח. כך לדוגמא, דוחות אלו יכולים לספק מידע אודות מסמכים ותעודות שלא הוחזרו.

המוצרים שלנו
הדפסת צ'קים
על נייר חלק

הדפסת צ'קים
על נייר חלק

הפקדת צ'קים
דיגיטלית

הפקדת צ'קים
דיגיטלית

פתרונות
סריקה

פתרונות
סריקה

שירותי גיבוי
מנוהלים

שירותי גיבוי
מנוהלים

הדפסה
מאובטחת

הדפסה מאובטחת

פתרונות
קיפול ועיטוף

פתרונות קיפול ועיטוף

הדפסת צ'קים
על נייר חלק

הדפסת צ'קים
על נייר חלק

הפקדת צ'קים
דיגיטלית

הפקדת צ'קים
דיגיטלית

פתרונות
סריקה

פתרונות
סריקה

שירותי גיבוי
מנוהלים

שירותי גיבוי
מנוהלים

הדפסה
מאובטחת

הדפסה מאובטחת

פתרונות
קיפול ועיטוף

פתרונות קיפול ועיטוף

השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם