איך לבחור נכון מדפסת

עד לפני מספר שנים, הבחירה בין מדפסת הזרקת דיו לבין מדפסת לייזר הייתה פשוטה למדי : אם הייתם זקוקים להדפסה משרדית או להדפסת עותקים גדולים  הייתם בוחרים לרוב במדפסת לייזר שהתאימה לרוב הצרכנים שהסתפקו אמנם בהדפסה בשחור לבן, אך תמורת זאת קיבלו מהירות עבודה ואיכות גבוהה יותר.

לעומת זאת, אם הייתם מעוניינים להדפיס תמונות באיכות גבוהה יחסית, או שהייתם זקוקים להדפסות צבע לבית הספר ופעילויות אחרות שלא דרשו נפח עבודה גבוהה, הייתם בוחרים במדפסת הזרקת דיו סטנדרטית.

כיום התשובה לשאלה זו אינה כה פשוטה, בעיקר עקב כניסתן של מדפסות הלייזר הצבעוניות לשוק עליהן נרחיב בהמשך.

מדפסת הזרקת דיו ושימושיה

למרות שטכנולוגיית הזרקת הדיו היא וותיקה למדי, העיקרון לפיו היא עובדת כמעט ולא השתנה : באמצעות זרם חשמלי הנוצר על ידי גוף חימום בתוך צינור ההדפסה, הופכת טיפת דיו נוזלית לאדי דיו המתנפחים לצורת בועה הדוחפת טיפות דיו אל הניר. לאחר מכן אדי הדיו חוזרים למצב צבירה נוזלי על מנת למנוע טפטוף.

הצבע המדויק של כל נקודה על הנייר תלוי במספר ראשי הדיו, וכאן ייתכנו הבדלים ניכרים לעין בין מדפסת שמשתמשת בשלושה צבעי יסוד (צהוב אדום וכחול) + הצבע השחור לבין מדפסת שמשתמשת בשישה או שמונה צבעים, אם כי ישנם מקרים בהם מדפסת פחות “צבעונית” תפיק תמונה איכותית יותר בשל רזולוציה גבוהה יותר או גודל טיפת הדיו (טיפה קטנה יותר תפיק הדפסה מדויקת יותר).

בכל אופן, מדפסות אשר מיועדות בראש ובראשונה להדפסה של תמונות איכותיות (מדפסות פוטו) אינן מיועדות להדפסת טקסט מכיוון שהן יוצרות מראה מבריק המקשה על הקריאה.

כיצד עובדת מדפסת לייזר

מדפסת לייזר פועלת על פי עיקרון שנהגה לראשונה במעבדות חברת זירוקס : התוף שהוא הגליל המרכזי שבתוך המדפסת והיריעה שעליו נטענים במטען חשמלי ונורת הלייזר מתחילה לירות בהתאם להוראות והתזמון מן המחשב ולכן מבטלת את המטען החשמלי בנקודות ספציפיות (שיהפכו בסופו של דבר לאזורים הלבנים בדף).
מכיוון שהאבקה על גבי הטונר טעונה במטען חשמלי הפוך לזה של התוף, היא נצמדת אליו וחלקיקיה נוגעים בצורה רופפת בדף שעליו, זאת עד לשלב המעבר במכבש המתחמם, אז הצבע עצמו “מתקבע” על הנייר לצמיתות.

עיקרון הפעולה של מדפסת לייזר צבעונית הוא מורכב יותר ומערב שלושה תופים וטונרים נוספים (כל אחד בצבע אחר מלבד השחור). למרות זאת, כיום כבר לא נדיר למצוא מדפסות לייזר צבעוניות לשימוש בייתי במחיר שמתחיל מ – 800 ש”ח ומחירן של המשרדיות המשולבות מתחילות באזור ה – 3,000-5,000 ש”ח.

אם כך – באיזו מדפסת לבחור?

לסיכום, אם אתם זקוקים רק להדפסות טקסט, מדפסת לייזר שחור לבן היא עדיין הבחירה המועדפת בשל העובדה שהיא כוללת רק טיונר אחד ולכן התחזוקה שלה פשוטה יותר.
לעומת זאת, אם אתם זקוקים להדפסת טקסט ותמונות באיכות סבירה בצבע, בחרו במדפסת לייזר צבעונית שתחזיר את ההשקעה בה מבחינת נפח עבודה ומהירות במהרה. רק אם אתם זקוקים להדפסת תמונות באיכות גבוהה ביותר, מוטב כי תדבקו במדפסות הדיו הצבעוניות והוותיקות שעדיין מספקת את התמורה הטובה ביותר לכסף בתחום זה.

המוצרים שלנו
הדפסת צ'קים
על נייר חלק

הדפסת צ'קים
על נייר חלק

הפקדת צ'קים
דיגיטלית

הפקדת צ'קים
דיגיטלית

פתרונות
סריקה

פתרונות
סריקה

שירותי גיבוי
מנוהלים

שירותי גיבוי
מנוהלים

הדפסה
מאובטחת

הדפסה מאובטחת

פתרונות
קיפול ועיטוף

פתרונות קיפול ועיטוף

הדפסת צ'קים
על נייר חלק

הדפסת צ'קים
על נייר חלק

הפקדת צ'קים
דיגיטלית

הפקדת צ'קים
דיגיטלית

פתרונות
סריקה

פתרונות
סריקה

שירותי גיבוי
מנוהלים

שירותי גיבוי
מנוהלים

הדפסה
מאובטחת

הדפסה מאובטחת

פתרונות
קיפול ועיטוף

פתרונות קיפול ועיטוף

השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם